Намет, спальник та килимок: як обрати туристичне спорядження відповідно до сезону

Будь-який похід починається з планування і робити це необхідно з урахуванням безлічі різних факторів: тривалості і складності маршруту, наявності джерел води, температурних і кліматичних умов, і багато чого іншого, але сьогодні пропонуємо розглянути основний фактор – час року (сезонність) на прикладі бівачного спорядження.

Більшість туристів практикують походи влітку через теплу і комфортну погоду для подорожей. Осінь і весна часто зустрічають мандрівників дощами, холодним вітром і перепадами температур, а умови зимового періоду і зовсім помилок не прощають. Тому відповідне сезону спорядження – це не тільки комфорт, але і безпека. Розглянемо кожен сезон окремо.

Як обрати спорядження для літнього походу

Літній період найбільш підійде для новачків і тих, хто любить подорожувати, не обтяжуючи себе величезними баулами. Звичайно, все може залежати від складності та довжини маршруту, але в основному, літній період ідеальний для «легкохідства». Пріоритетним для вибору є найбільш легке і компактне спорядження.

Легкохідний наметВибір намету для літнього походу

Ідеально підійде максимально легкий, добре вентильований намет, без зайвого постору, оскільки ваші речі будуть займати небагато місця. У деяких походах, альтернативою намету може бути гамак в поєднанні з тентом.

На користь легкої ваги можна відмовитися від моделей наметів з жорсткими дугами, взявши безкаркасний намет, опорою для якого можуть служити 1-2 треккингові або звичайні палиці.

Літній спальний мішок та килимок

Якщо мова не про гірську місцевість, то комфортний сон може забезпечити легкий спальний мішок або квілт з наповненням 200-300 грам пуху. Такий спальник буде важити в середньому від 400г до 700г.

Більш бюджетний варіант – синтетичний спальний мішок, але і важити він буде на третину більше. В кожному окремому випадку варто орієнтуватися на температуру комфорту +5 – + 10`C. При цьому, підлаштовуватися необхідно саме на нічну температуру.

Для літнього спального мішка або квілта характерний збільшений внутрішній простір, що забезпечує свободу і вентиляцію. Також, просторі речі дають можливість використовувати літнє спорядження поверх осіннього у якості «конденсатніка» і додаткового утеплювача, в тих випадках, коли планується похід в холодну пору року. Але про це далі.

Для літа підійде практично будь-який килимок. З легких і компактних рекомендуємо пустотілі надувні килимки від 3 см завтовшки. Більш бюджетний варіант для тих, кому не важливий об’єм – класичний каремат-пінка. Якщо виробник вказує такий показник як R-Value, орієнтуємося на показники 1-3. Для літа більше точно не треба.

Як обрати спорядження для походу восени чи навесні

Період так званого міжсезоння дає можливість шукати компроміс між комфортом і легкістю в спорядженні.

Каркасний наметВибір трьохсезонного намету

Для періоду з весни по осінь, при виборі намету необхідно враховувати, що температура в міжсезоння в середньому нижче, особливо відчуваються перепади між денним теплом і нічними заморозками.

Через різницю температур, усередині намету часто з’являється конденсат, тому внутрішню сітку краще буде замінити тонкою тканиною, що захищає від неприємних крапель з зовнішнього тенту. Також можливий варіант зимового намету, в якій для вентиляції передбачена можливість підв’язати “снігову спідницю”.

У міжсезоння однаково ефективні як намети з дугами, так і безкаркасні. Перші дещо простіші в експлуатації, але все ж програють у вазі.

Спальний мішок та килимок для міжсезоння

Спальне спорядження для осінньо-весняного та зимового сезонів, як правило, має більш анатомічну форму, що дозволяє швидко зігрітися і дає можливість надягати в якості верхнього шару просторіші літні спальники або квілти, таким чином додатково утеплюючись.

Комфортний сон забезпечать спальні мішки від 400г пуху. З нашої лінійки відмінно підійдуть однойменні моделі ROCK FRONT 400 і ROCK FRONT 600.

Також можна використовувати так званий “бутерброд” з ROCK FRONT 300 в поєднанні з квілтом ROCK FRONT 200 в якості зовнішнього шару. Головне – орієнтуватися на температуру комфорту близько 0`C і нижче, щоб нічні заморозки не застали вас зненацька.

Підійдуть і синтетичні спальні мішки, але при такому ж температурному режимі вони будуть перевищувати вагу пухових на 300-500 грамів, що вже відчутно. Варто відзначити, що і обсяг в запакованому вигляді у них буде, як мінімум, удвічі більший.

Вибір килимка для походів восени і навесні

Осінь і весна – це той випадок, коли краще орієнтуватися на показники від 3-х R-value. Це дійсно важливо, оскільки килимок забезпечує близько 50% тепла під час сну. Навіть самий теплий спальник в світі не врятує вас, якщо килимок виявиться холодним, а ще гірше, якщо надувний – пробитим.

Прокол надувного туристичного килимка – неприємний сюрприз для міжсезоння, тому не варто забувати про ремнабор. Також, хорошим варіантом буде доповнити надувний килимок звичайним карематом, який вбереже його від проколів і стане додатковим утеплюючим шаром.

Підійдуть самонадувні та інші моделі утеплених килимків. Наприклад, утеплені пухом, PrimaLoft, різними фольгованими відбивачами і т. д.

Вибір туристичного спорядження для зимового походу

Зимовий сезон вимагає від туриста не тільки гарної фізичної форми, а й грамотної підготовки в плані спорядження. Основними пріоритетами будуть максимальний комфорт та безпека.

Принципи вибору намету для зимового походу

Намет для зимового походу найкраще брати каркасний з дугами та двошаровий. Для того, щоб холодний вітер не проникав в намет, необхыдно обирати моделі зі спеціальною «сніжною спідницею» – подовженим тентом, який дістає до землі.

Також варто задуматися про розміщення всього вашого зимового спорядження, а це значить, що намет повинен бути більш просторим, ніж літній варіант.

Як обрати зимовий спальник та килимок

З нашої лінійки пухових спальних мішків радимо використовувати моделі ROCK FRONT 800 3D або ROCK FRONT 1000 3D. Як варіант, можна поєднати міжсезонний ROCK FRONT 600 з квілтом ROCK FRONT 200, в результаті чого, отримаєте аналог того ж ROCK FRONT 800 3D, Крім того, простирадло, що працює в комплекті з квілтом, з’єднує два килимка в єдину систему і запобігає задування холодного повітря з боків між ними.

Орієнтуватися краще на температурний режим від -10`C, навіть якщо сильний мороз синоптики не обіцяють.

В силу того, що взимку земля дуже холодна, надувний килимок варто вибрати 6-9 см завтовшки, з внутрішнім наповнювачем, що забезпечує R-Value на рівні 4 і вище. Бажано поєднувати його з пінними каремати.

Важливо

При плануванні походу в гірській місцевості необхідно враховувати зміщення температурного режиму в бік більш холодного сезону. З кожною сотнею метрів висоти температура буде нижчою на 0,6`C,тому навіть в літній період ночівля на висоті може бути такою ж, як ночівля на рівнинній місцевості восени.

Сподіваємось, вам допоміг цей матеріал. Дякуємо за увагу і бажаємо безпечних та комфортних мандрівок!

2 коментарі до “Намет, спальник та килимок: як обрати туристичне спорядження відповідно до сезону

  1. Олег

    Добрий день.
    Чи надаєте Ви допомогу ЗСУ?
    Як можна отримати 6 зимових спальників та килимків на позиції та пости спостереження?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *